JOGA   U   PSYCHOLOGA 

 Ostatecznym celem praktyki jogi jest osiągnięcie Samadi czyli stanu oświecenia - poczucia  jedności świadomości indywidualnej ze świadomością kosmiczną.

Na drodze do wspomnianego celu ostatecznego możemy znaleźć liczne pomniejsze cele, dla których warto ćwiczyć jogę. Praktyka jogi obniża poziom stresu i relaksuje oraz poprawia sprawność fizyczną. Aktywizuje naturalne siły lecznicze organizmu, pomaga uczyć się uważności, wspomaga samoregulację emocjonalną, ułatwia rozwoj intuicji oraz proces usuwaniu blokad energetycznych (psychicznych) - to niektóre z licznych korzyści związanych z praktyką jogi.
W naszym kręgu kulturowym joga bardzo często traktowana jest jako gimnastyka czy fitness. Dla mnie jako psycholog pracującej z osobami zestresowanymi, w depresji czy doświadczonymi przez traumę, szczególnie istotne są stan umysłu oraz emocji osiągane w wyniku praktyk jogicznych.


Joga to praca nad świadomymi zmianami w ciele, w umyśle
i w życiu.


Nie da się z naszej człowieczej egzystencji wyeliminować stresu, bólu, strat czy innych przykrych doświadczeń. Nie musimy im jednak ulegać i pozwalać, aby zawładnęły naszym funkcjonowaniem.

Regularna praktyka pranayamy, asan i medytacji pomaga dotrzeć do źródła wewnętrznej radości, harmonii i życiowej inspiracji.


***

Zainteresowane osoby zapraszam na spotkania,
kursy i ćwiczenia do kameralnej sali.